intro   |   team4teen   |   junior   |   family
Nejkrásnější ryba je ta, která plave ve vodě.

Závody

Závodní činnost zhodnocovaná v republikovém soutěžním žebříčku se řídí termínovým kalendářem Rady ČRS. V tomto rámci závodíme na minimálně krajské, ale i republikové a mezinárodní úrovni. Vedle toho je možné zorganizovat závody regionální, ve kterých sice závodníci nezískají žebříčkové body, ale zasoutěží si s ostatními o medaile a poháry zrovna tak.

Závody probíhají od března do listopadu na celém území České republiky a zpravidla jsou to závody jednotlivců (hlavně juniorské a pohárové seniorské soutěže). Závodí se ale i týmově, a to v seniorských divizních či ligových soutěžích, kdy závodí čtyřčlenná družstva – v těchto dospěláckých družstvech často sbírají své zkušenosti i šikovní junioři, kteří si chtějí vyzkoušet závodní atmosféru.

Organizací těchto soutěží pověřuje Rada ČRS podle určitého klíče různé pořadatele, a tak jsme v poslední době některé soutěže pořádali také my v našem regionu, vč. juniorského jezerního i říčního mistrovství ČR v LRU muška. Říčnímu mistrovství jsme věnovali i samostatnou webovou stránku, podívat se můžete zde.

Pro informace o plánovaných závodech, kam jedeme soutěžit nebo které pořádáme, sledujte informace v sekci Aktuality.