Aktuální opatření v souvislosti s koronavirem najdete na https://covid.gov.cz/https://covid.gov.cz/. Informační linka ke koronaviru má telefonní číslo 1212 a je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 h a o víkendu od 9 do 16:30 h, další důležité kontakty a odkazy najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-kontakty-odkazy/.

Co dělat v izolaci či karanténě a co pomáhá ji přečkat, se dočtete zde.

Co vám pomůže zvládat, pokud přece jen onemocníte, se dočtete zde.

Jak s dětmi mluvit o současné situaci, najdete zde, jak jim pomoci překonat strach z koronaviru, najdete zde. Jak dětem vysvětlit případnou hospitalizaci někoho blízkého, se dozvíte zde. Menším dětem v mnohém pomáhají různé říkanky – ty, které jim pomohou přijmout nutnost roušek, nemožnost návštěv prarodičů apod., najdete zde. Jak ale zůstat s blízkými v kontaktu, i když se nelze setkat osobně, poradí tipy zde. Co s dětmi doma dělat a jak jim pomoci vše přečkat, najdete zde. Informační brožurku/omalovánky pro děti i doporučení, jak s ní s dětmi pracovat, si můžete stáhnout zde.

Pokud jste se v minulosti potýkali s nutkavým či závislostním chováním nebo se závislostí cítíte ohroženi v současné situaci, rady a pomoc můžete najít zde.