Milí přátelé,

17. dubna jsme vyslali prosbu o pomoc (zde), protože schvalování dotací se kvůli koronaviru zastavilo, resp. bylo odloženo na neurčito. Pár dní poté jsme vám radostně děkovali (zde) za první vlaštovky vaší pomoci a podpory – a ještě o něco později později i za další příspěvky díky nimž jsme zvládli i splatit první část prostředků vypůjčených na předfinancování prvního čtvrtletí chodu našich projektů. Stále nám však ještě zbývá shromáždit většinu prostředků na splátku druhé části půjčky. A není to všechno:

Bohužel nyní víme, že krajští radní odhlasovali v rámci úspor úplné zrušení celého dotačního programu Podpora rodinné politiky. To by znamenalo nejen to, že veškeré dosavadní letošní fungování stálo (a stále ještě stojí) na vašich příspěvcích, ale také to, že bychom po zbytek roku neměli z čeho služby poskytovat. Proto ještě jednou děkujeme těm, kteří dosud přispěli a také ještě jednou prosíme všechny o pomoc i s předáváním naší prosby dál – stále platí, že každá desetikoruna nám pomůže a předávání zprávy dál je účinné. Děkujeme vám!

Protože však zpráva o rušení dotací přichází právě v době rozvolňování vládních omezení, musíme se také vyrovnat s otázkou aktuálního provozu v nejbližší době. Se stávajícími klienty jsme ve spojení a potřebnou podporu jim poskytneme i nadále tak, jak jsou zvyklí. Noví zájemci o službu i nadále mohou využít telefon nebo Skype k prvnímu kontaktu vždy v úterý v době 16 – 18 hodin (více zde). O dalším vývoji vás budeme informovat.