Cesty

Naše Cesty jsou sebepoznávací a seberozvojová setkání vedená kvalifikovaným psychologem/terapeutem (viz Náš tým). Využíváme při nich přístup nejen terapeutický a arteterapeutický, ale především přístup lidskosti. Vysloveně (arte)terapeutické jsou Cesty k sobě, ale nebojte se jich, pokud si o sobě myslíte, že neumíte kreslit – využíváme především mandaly a barevné kolečko nebo čtvereček zvládne každý 😉 Cesty cyklů také využívají (arte)terapeutický přístup, ale mají přesah do duchovního či, chcete-li, alternativního rozměru. Cesty rodičovství jsou kombinací vzdělávání a (arte)terapeutického zpracování náročných rodičovských témat.

Vyjímku ze všeho výše uvedeného tvoří Cesty muškaře, které jsou čistě muškařskou záležitostí. Sebepoznání a seberozvoje se na nich tedy také dočkáte, ale v úplně jiné rovině – jde především o rozvoj dovedností lovu ryb na umělou mušku a sebepoznání obyčejným lidským kontaktem s ostatními muškaři. Tyto cesty jsou vedeny kvalifikovaným pedagogem volného času a zkušeným muškařským závodníkem a trenérem.

Cesty jsou obvykle víkendové od pátku do neděle. Najdete ale mezi nimi i prodloužené víkendy od čtvrtka do neděle (to jsou především Cesty k sobě), nebo i jednodenní akce (některé Cesty muškaře). Konají se obvykle na Šumavě, typicky buď i s ubytováním a stravou v některém zařízení přímo uprostřed přírody, nebo v naší klubovně s tím, že ubytování a stravu si zajišťujete samostatně. Termín a podmínky účasti najdete vždy přímo u dané Cesty níže, jakmile bude mít vypsaný termín. Přihlásit se na ni můžete prostřednictvím přihlašovacího formuláře níže.

Cesty k sobě

Cesty k sobě jsou sebepoznávací a seberozvojová (arte)terapeutická setkání, která výtvarně pracují především s mandalami, takže se jich nemusíte bát, pokud si o sobě myslíte, že neumíte kreslit – barevné kolečko nebo čtvereček zvládne každý. 😉 Za podpory psychologa/terapeuta na nich můžete prozkoumat a přepracovat dosud nereflektovaná zákoutí své duše tak, abyste sami pro sebe byli lépe srozumitelní, snáze přijatelní a svobodnější.

 

Cesty cyklů

Cesty cyklů pracují především s myšlenkou, že koncept lineárního času optimálně neodpovídá běhu přírody a tedy ani lidského života. Nezůstávají ale u prostého „zvěstování“ cykličnosti, nýbrž uchopují její různé aspekty (arte)terapeuticky (především náš vztah ke světlu a stínu, k začátkům a koncům) a s duchovním přesahem. Za podpory psychologa/terapeuta na nich můžete prozkoumat a přepracovat tato zákoutí své duše tak, abyste sami pro sebe byli lépe srozumitelní, snáze přijatelní a svobodnější.

Cesty rodičovství

Cesty rodičovství vycházejí z tzv. Edukativní rodičovské terapie a v našem podání jde opravdu mnohem více o terapeutickou podporu v rodičovské roli, než o školení. Navíc i během těchto Cest jako terapeutický prostředek hodně využíváme arteterapeutické artefakty, konkrétně mandaly, které nám pomáhají neztratit svůj střed (a že nás z něj dětská alotria často vykolejují…). O důležité znalosti a dovednosti však nebudete ochuzeni ani v nejmenším, jen to bude probíhat velmi civilně a lidsky, nikoli jako školní přednáška. Na Cesty rodičovství se mohou vydat nejen rodiče, ale i pěstouni, prarodiče či ti, kdo s dětmi pracují (posledně jmenovaní však mohou postrádat osvědčení, které by jim zaměstnavatel uznal do povinného vzdělávání – za tímto účelem slouží odborné vzdělávání v rámci Family team4teen).

Cesty muškaře

Cesty muškaře jsou vedeny kvalifikovaným pedagogem volného času a zkušeným muškařským závodníkem a trenérem. Může jít o zasvěcení úplných začátečníků, ale i o podporu již zkušených muškařů ve specifických technikách či na zajímavých lokalitách. Účastní se jich muži i ženy, dospělí i odrostlejší děti a některá soustředění jsou otevřena i rodinným příslušníkům.

Přihlašovací formulář

Vyplňte prosím zde >>>