Muškařský zájmový klub Volyňka Fly Fishing nabízí zájmové a závodní muškaření dospělých.

Zájmová a závodní činnost se do značné míry překrývají a zájemci o ně stráví mnoho času při různých aktivitách společně. Samozřejmě ale ti, kdo se vydali na závodní dráhu, studují a trénují mnohem intenzivněji, často individuálně, a řadu víkendů tráví na závodech.

Oběma skupinám je odměnou krásný pocit z rybolovu a závodníkům navíc i medaile a poháry.

Přehledně to ukazuje tabulka:

zájmová forma
závodní forma
Teoretická příprava (entomologie, hydrologie, biologie, rybářské právní předpisy)
Kompletace muškařské udice
Casting
Pohyb ve vodě a „čtení“ vody
Vázání mušek
Praktický rybolov
Rybářská etika
Tréninky ve volném čase, o víkendech a prázdninách
Závody ve volném čase, o víkendech a prázdninách
Medaile, poháry, věcné ceny, setkávání s mistry na závodech
Možnost vybrat si vždycky čas a úsek lovu, čas rozhlížet se při lovu po krásách přírody a povídat si při tom s kamarády

 

K tabulce je třeba dodat, že zatímco na běžné výpravě na ryby si muškař vybere místo a čas dle libosti, na závodech je naopak omezen nejen časem, délkou a charakterem vylosovaného závodního sektoru, ale hlavně mu lovené ryby zapisuje rozhodčí. Je to tedy otázka pevných nervů, absolutní koncentrace, síly a mrštnosti při brození k rozhodčímu, ale i hbitosti a šikovnosti rukou při lovu a převazování mušek. Při závodech se člověk mnohdy ani nestihne rozhlédnout po okolní přírodě, ale zase si zachytá (zazávodí) na revírech na místech republiky, na které by se sám od sebe možná ani nevypravil, a setká (i skamarádí) se s lidmi, se kterými by se možná jinak vůbec nepotkal. A co teprve při zahraničních mezinárodních závodech…

Kterou cestu si tedy vybrat? Obvykle záleží na temperamentu jedince a jeho zájmu, ale často i na toleranci rodiny. Je možné se zcela vyhranit v jedné z variant, ale je možná i střední cesta (ta sice nepovede na světová mistrovství, ale zažít soutěžní atmosféru i radost z úspěchu umožňuje). A hlavně – není nutné se rozhodovat hned na začátku, každý má možnost se do muškaření pustit nejprve zájmově, vyzkoušet si všemožné dovednosti a způsoby lovu, a teprve později se rozhodnout, zda se vydá soutěžní cestou.

Podívejte se tedy na podrobnosti o našich aktivitách, jako je muškařská škola, soustředění nebo závody.