Soustředění

Soustředění nabízí možnost intenzivní práce na vybrané oblasti muškařských dovedností a/nebo znalostí, případně také možnost jejich prověření a vypilování před závody. Podle toho organizujeme soustředění vazačská (vázání mušek), která realizujeme i v zimním období, soustředění zaměřená na jeden vybraný způsob lovu (suchá muška, mokrá muška, nymfa, streamer), soustředění zaměřená na zvládnutí určitého typu toku (malá řeka, velká řeka, jezero) a „čtení“ vody, apod.

Nejčastější a nejoblíbenější destinace jsou Volyňka, Blanice a horní Vltava jako malé toky, Otava a Vltava pod Lipnem jako velké toky a Zdíkovec, Křesanov, Polka a Leopoldov jako jezera.

Soustředění jsou po celý rok obvykle jednodenní či víkendová.

 

Jednodenní soustředění

Jednodenní soustředění jsou nejčastěji vazačská, ale také je organizujeme jako krátké tréninkové výpravy na okolní toky ve volných dnech, tj. o víkendech či o prázdninách.

Pro informace o připravovaných akcích sledujte informace v sekci Aktuality.

 

Víkendové soustředění

Víkendová soustředění jsou nejčastěji kombinovaná, kdy je v programu zdokonalování v praktickém lovu i vázání mušek, ale obvykle také nějaká teorie, např. z entomologie či legislativních novinek apod. Podle potřeby a ročního období však mohou být i víkendová soustředění monotematická, např. pouze určitá technika lovu nebo v zimě ryze vazačská.

Tato soustředění se konají minimálně od sobotního rána do nedělního podvečera, ale mohou začínat také v pátek odpoledne, nebo – v případě prodloužených víkendů – i dříve.

Pro informace o připravovaných akcích sledujte informace v sekci Aktuality.

 

Přihlašovací formulář ...